Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Amphibian (Obojživelník)

Druh: Obojživelník

Tyto záhadné groteskní bytosti jsou představovány ve World of Warcraft a jsou ukázáni v Demu E3 od Blizzardu. Jsou umístěni okolo Sorrowské bažiny (Swamp of Sorrows) a jsou očekáváni jako low-leveloví nepřátelé v bažinách okolo Azerothu.  

Basilisk (Bazilišek)

Druh: Plaz

O těchto mnohonohých stvořeních se říká, že mají pohled jako medúzy a každý, kdo se chytí do pohledu jejich tajemně žhoucích očí, navždy zkamení. Jeho kožešina je tlustá a na špičce nosu má velký nepřehlédnutelný krystal...můžeme spekulovat, že tento druh položek by se hodil každému cestovateli.
Bog Beast

Druh: Zvíře

Nové zvíře ve Světě Warcraftu, Bog Beast (Bažinové Zvíře) je gigantické monstrum přírody. Tyto stvoření procházejí močály Stranglethornu, dobře splývajíc s okolím-kvůli tomu by měli být všichni dobrodruzi na pozoru, protože ta hromada špíny a slizu vedle vás se může pokusit ukousnout vám hlavu.  
Dragonspawn (Dračí Potěr)

Druh: Dragonspawn

Služebníci Zelené Dračí Královny Yesary. Chrání kraj před nově vznikajícími nemrtvými, ale mohou představovat nebezpečí i neopatrným dobrodruhům.  


Frostmane Troll

Druh: Troll

Tito divocí zimní Trollové byli obyvateli Dun Moroghua z do doby, kdy byli vystěhováni ze svých domovů Trpaslíky. Využívajíc chaos který se v kraji rozvíjí, Trollové dělají stále častěji nájezdy na civilizované oblasti. Tato chytrá, lstivá a smrtelně přesná s jejich ostrými oštěpy stvoření budou problémem pro každého Trpasličího dobrodruha.  
Furbolg

Co se kdysi považovalo za fámy a zvěsti o útocích krutých a zuřivých band furbolgů v očarovaných lesích temných elfů, stalo se nyní vzrůstající starostí pro strážce. Říká se, že průchod Plamenné Legie a pozůstatky její démonické nákazy přivedl mírumilovné medvědí muže k šílenosti. Jejich staří a moudří vůdci byli nahrazeni bezohlednými pobuřovači, kteří vedou poblázněné furbolgy k lovu na obyvatele Ashenvalského lesa. Tam, kde po věky žili bok po boku a v míru s Temnými Elfy, nyní slídí s drápy a tesáky, aby vybojovali svůj vlastní domov v nekonečném lese.  Giant Spider (Obří Pavouk)

Druh: Pavouk

Už ve Warcraftu I byli pavouci jedovatá, mrštná stvoření, která dorostla do obrovských velikostí a lovila stále větší kořist. Zatímco před těma mnoha lety se potulovali okolo Azerothu, během dlouhých válek mohli být zatlačeni zpět do Stranglethornu, což by vysvětlovalo jejich současné zmizení.  
Ghoul (Ghúl)

Druh: Nemrtvý

Ghúlové byli během Reign of Chaos základní bojovnickou třídou nemrtvé Pohromy. Není známo, zda Pohroma stále zůstává silnou frakcí, ale Ghúlové jsou v Azerothu stále často k vidění. Říká se, že mají velkou výdrž a že mají regenerační schopnosti-jí živé maso.  

Gnoll

Druh: Gnoll

Mazané Gnollské bandy z Redridge Mountains notoricky sužovaly jak Lidská, tak Trpasličí království. Avšak v poslední době, Riverpawská banda Gnollů se stala neblahou hrozbou, která podniká nájezdy na farmy a Lidské vesnice v Elwynnském lese. Mnozí se domnívají, že historicky zabednění Gnollové se spojili s další silou, která je vybavuje zbraněmi, taktickým velitelstvím a magií. Přestože je nejasné, po čem vlastně Gnollové jdou, Stormwindští maršálové si uvědomují, že tato stvoření tvoří království jasné nebezpečí a musí být vyhlazena.  Harvest Golem (Sklízecí Golem)

Druh: Golem

Mechaničtí obři z Westfallu byli stvořeni, aby chránili úrodné obilí Westfallu. Nyní tiší strážci prašných plání představují problém pro každého, kdo do této oblasti přicestuje. Běžná sekera na těchto stvořeních zanechá pouhý důlek a postavit by se jim měli jen ti nejstatečnější hrdinové.  
Harpy (Harpie)

Kdysi spokojené s vlastním omezením v jejich starodávném domově na štítech Stonetalonských Hor, divoké a zlé harpie z Kalimdoru rozšířili svůj vliv po celé délce a šířce kontinentu. Zlomyslné okřídlené ženy přešli k nájezdům na nic netušící karavany a napadení kohokoliv, kdo kříží jejich teritoria. Jejich hnízda, vystlaná hrůznými pozůstatky jejich obětí, jsou nyní běžným obrázkem od vyprahlých stolových hor Durotaru, po svěží lesy Teldrassilu 
Jungle Troll (Pralesní Troll)

Druh: Troll

Pralesní Trollové sdílejí mnoho znaků s těmi, kteří se objevili ve Warcraftu III. Konkrétně brilantnost v používání oštěpů a potulování se s jejich modravou kůží. Avšak také sdílejí další znaky s Lesními Trolly z Warcraftu II a to jejich výšku, robustní silnou postavu, tuhou kůži a kly. Stejně jako u všech Trollů ve Warcraftu se očekává, že budou mít regenerační schopnosti a že budou více kmenově založení než jejich severní bratranci.

Jsou to pověrčivá stvoření , která kdysi vládla nad kraji Redridgských hor. Vybaveni voodoo magií, si vychutnávají lov za znovu dobytí jejich padlých království.

Věří se, že po válce mezi Quel'Thalaskými Elfy a Trolly, byl způsoben exodus mezi trollskými kmeny. Toto způsobilo, že mnoho z nich se nakonec rozšířilo po celém světě a usadili se a přizpůsobili se různým prostředím, což způsobilo nepatrné rozdíly mezi druhy, které můžeme vidět dnes.Kobold (Skřítek)

Druh: Skřítek

Otravní Koboldi se vrací z Warcraftu III. Tato stvoření na "bázi" krys očividně milují vlhké podzemí. Mají malá slídivá očka a malou svíčku na vrcholu jejich hlav. Přestože vypadají stejně neškodně jako myš, artworkové obrázky je ukazují jak porážejí kamenné Golemy. To by mohlo znamenat, že na své straně mají mnohem silnější obranu. Někdo poznamenal, že Koboldi jsou k nalezení v Ironforge a poté byl překvapen jejich výskytem okolo Azerothu. Takže se očekává, že tyto malé chlapíky najdete ve většině hornatých oblastí Azerothu.

Nedávno padli za oběť Riverpawské bandě Gnollů, kteří Koboldy zotročili do nekonečné existence dřiny. Zatímco tato pokorná stvoření jsou hořká a agresivní, pravděpodobně se někomu jednoho dne podaří je osvobodit od jejich úkolů a získá jejich důvěru vypořádáním se s jejich nemilosrdnými přidělovači úkolů.Ogre-Magi (Ogří Mágové)

Druh: Ogr

Kdysi sloužící Hordě během Tides of Darkness, Ogří Mágové byli dlouho odděleni od Orků a během Reign of Chaos se chovali jako nepřítel a spojenec ke komukoliv. Není známo, jestli si nakonec vybrali stranu, nebo jestli stále zůstávají neutrální ke všem rasám Azerothu.
Rockjaw Troggs

Druh: Trogg

Trpaslíci Dun Moroghu kopali příliš hluboko do sklaních lomů a vzbudili podzemní Rockjawské Troggy. Malí, ale v zuřivosti nelítostní, tyto zvířata se nezastaví, dokud všichni, kdo je vyrušili nebudou mrtvi...  


Skeleton (Kostlivec)

Druh: Nemrtvý

Zvláštní temnota nedávno pohltila oblast Duskwoodu a z temných stínů s sebou přinesla Kostlivce a další Nemrtvá stvoření. Ač štíhlý a od pohledu chatrní, Kostlivci Vlastní nadlidskou sílu a jsou vysoce odolní vůči většině fyzických útoků. Ač je nejasné, komu vlastně Kostlivci slouží, nebo zda jsou to pro nějaký větší účel, je znepokojivně jasné, že mají v úmyslu zničit vše, co jim přijde do cesty.
Thieves (Zloději)

Druh: Člověk

Poměrně snadný a low-levelový creep, který byl spatřen, jak se skrývá okolo Westfallu a jiných částech Azerothu. Přepadávájí staré ženy a sjednocují se aby bojovali proti mocnějším hrdinům kraje. Očekává se, že těmto lotrům budou rozděleny tresty.  

Venom Spider (Jedovatý pavouk)

Druh: Pavouk

Před dávnými časy byl elwynnský les obýván skupinou Pavouků, kteří žili v míru. Avšak když na Duskwood padla kletba, která proměnila kdysi mírumilovný les do krajiny teroru-pavouci začali mutovat a vyrostli do obřích velikostí. Nyní skrývající se Venom Spideři loví jejich nebohou kořist ve všech zastíněných místech kraje. Vlastníc jak smrtící kyselý jed, tak mocné pokrývání pavučinou, tato krutá zvířata vystopují každého bláznivého tuláka, kteří zabloudí příliš hluboko do strašidelných lesů.  
Wolves (Vlci)

Druh: Živočich

Zatímco ve Warcraftu III byl považován za průměrného živočicha, který nevrací údery, nyní se očekává, že Vlci se budou o své přežití snažit trochu více. Očekává se, že budou spolu s low-levelovým hrdinou často útočit na ubohé Azerothské ovce.