Jdi na obsah Jdi na menu
 


Gryfoni (Gryphons)

Mocní gryfoni z Aerie Peaks podporují Alianci již od počátku věků. Z části orlí, z části lví tělo dopohání tato hrdá stvoření k utváření duchovní síly Aliance. Navíc slouží k dopravě důležitých dokumentů mezi lidmi, trpaslíky, a vůdci gnómů v lokacích okolo Stormwindu a Ironforge. Gryfoni jsou také důležitým dopravním prostředkem na stezkách zemí ovládaných Aliancí.


Hipogryfové (Hippogryphs)

Hipogryfové oddaně sloužící Nočním Elfům v poctě Cenariusovi dnes hlídají oblohy Severního Kalimdoru, prohledávají horizonty a pátrají po vetřelcích. Během války, tato velkolepá stvoření, s těly která se podobají jelenům a havranům, se zúčastnila bitev po boku Sentinel archers. Hipogryfové také slouží jako doprava Aliance převážející cizince přes cesty v Severním Kalimdoru.


Draci (Wyverns)

Vnímaví okřídlení ještěři z Kalimdoru uzavřeli spojenectví se šamanskou Hordou, mají závazek ke cti a vítězství, které sami velice obdivují. I přes to, že sdílí společný původ s draky a gryfony, tito okřídlený ještěři se přímo vyžívají v létání. Poslušně nesou jezdce Hordy podél různých pěšin obklopujících Thunder Bluff a Orgrimmar.Vampýři (Vampire bats)

Stejně jako jejich Jiho-Kalimdorští příbuzní (Draci), vampýři ze Zul Amanu vždy přísahali zuřivý boj s Aliancí. Jejich chaotická povaha je přirozeně spojila s Forsaknem, který s nimi pokračoval v boji proti Pánovi z Arthasu , Scourgeovi, aby si udržel spojenectví s Hordou. Vampýři jsou navíc dobří k převozu cizinců skrz Lordaeron, také působí jako zvědové Dark Lady.


Lodě (Boats)


Trasy:
Z Booty Bay do Rachet (Neutrální)
Z Menethil Harbor do Auberdine (Alliance)
Z Rut'theran do Auberdine (Alliance)
Z Menethil Harbor do Theramore Isle (Alliance)Vzducholodě (Goblin Zeppelin)


Trasy:
Z Orgrimmaru do Tirisfal (Horda)
Z Grom'gol do Orgrimmaru (Horda)
Z Tirisfal do Grom'gol (Horda)
Podvodní dráha (Deeprun Tram)

Podvodní dráha slouží jako nejrychlejší spojení mezi městy Ironforge a Stormwind.